wtorek, 6 października 2015

Wioślarz

Bardzo ciekawym typem urządzeń fitness są wioślarze. Pozwalają na naśladowanie ruchów wykonywanych podczas wiosłowania, stąd tez się bierze ich nazwa. Wioślarz może zapewnić nam wszechstronny i kompletny trening ponieważ wpływa na bardzo dużą ilość mięśni w naszym ciele. Łączy trening cardio z treningiem siłowym, dodatkowo efektami można cieszyć się w niedługim czasie od rozpoczęcia ćwiczeń na wioślarzu. Jeżeli mamy trochę miejsca w domu i wolnej gotówki to możemy się zastanowić nad kupnem wioślarza. Warto jednak na początku zaznaczyć iż nie zaleca się stosowania wioślarza osobą które cierpią na problemy lędźwiowe.
Wioślarz HS-050R Glide Hop-Sport

  • Rodzaje

Obecnie na rynku można spotkać głównie dwa typy wioślarzy mianowicie mechaniczne i magnetyczne. Różnią się one systemem oporu. Wioślarz mechaniczny posiada system oparty na tarciu, natomiast drugi typ oparty jest na wytwarzanym polu magnetycznym co powoduje lepszą jakoś ćwiczeń. Jedną z najważniejszych rzeczy odróżniającą oba typy jest regulacja obciążenia. Wersje mechaniczne nie pozwalają na płynną zmianę regulacji, przez co uniemożliwiają pełnej kontroli nad treningiem tak jak w przypadku wioślarza magnetycznego. Niewątpliwym atutem wersji magnetycznej jest też cichsza praca.
  • Różnice
Pomiędzy oboma typami istnieje jeszcze parę drobnych różnic. Wioślarze magnetyczne posiadają bardziej zaawansowane konsole, czy też komputery, które posiadają więcej wbudowanych programów. Wiele osób zwraca uwagę na siedzisko, które powinno być wygodne i komfortowe. W przypadku wioślarzy mechanicznych siodełko najczęściej jest płaskie i twarde, wersje magnetyczne posiadają miękkie i wyprofilowane siodełka. Kolejnym ważnym elementem na który trzeba zwrócić uwagę jest nasza własna masa i ma ona kluczowy wpływ na komfort ćwiczeń. Jeżeli nasza własna waga przekracza ponad 100 kg to jedynym dobrym wyborem będzie zakup wioślarza magnetycznego, ponieważ wersja mechaniczna działająca na zasadzie oporu i tarcia uniemożliwi nam wykonywanie jakichkolwiek ćwiczeń bez wkładania ogromnej siły z naszej strony, a to spowoduje iż trening nie będzie przyjemnością oraz ćwiczenia nie będą płynne. Stabilność urządzenia jest kolejną rzeczą wymienianą przez użytkowników wioślarzy, którzy często wskazują iż to właśnie wioślarz magnetyczny jest częściej polecanym typem w tej kategorii.
Wioslarz magnetyczny HS-030R Boost Hop-Sport

  •  Podsumowanie
Wybór wioślarza powinien być przemyślany. Oba typy maja swoich zagorzałych zwolenników, przy czym zaznaczyć trzeba iż tak naprawdę wioślarz magnetyczny jest nowoczesną wersją wioślarza mechanicznego. Wykorzystane są nowsze technologie i materiały, ale też niestety nie można ukryć faktu iż wioślarze magnetyczne są też po prostu droższe. Podczas wyboru powinniśmy zwrócić również uwagę na regulator oporu który powinien obowiązkowo być na wyposażeniu naszego urządzenia a dodatkowo powinien być zawsze w zasięgu naszej ręki. Komputer powinien wyświetlać parę głównych pomiarów takich jak tempo ćwiczenia, czas, ilość wykonanych ruchów, spalonych kalorii a dodatkowo również puls. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na wygodne siedzisko, jakość wykonania oraz to czy elementy urządzenia są odporne na wilgoć. Warto by urządzenie wyposażone było w podpory antypoślizgowe które zwiększą stabilność i komfort ćwiczeń oraz pasek zabezpieczający. Najlepiej jednak przed zakupem wybrać się do sklepu stacjonarnego albo na siłownię i wypróbować czy dany model wioślarza pasuje do naszych predyspozycji.

Wybór oczywiście pozostawiam Tobie drogi czytelniku tymczasem zapraszam na inne strony gdzie opisywać będziemy inne typy produktów, zajrzyjcie na nasz profil na Facebook'u lub Google+, a po wybór najlepszego wioślarza na naszą stronę SportowyBazar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz