czwartek, 1 października 2015

Stoły bilardowe z płytą MDF

Stoły bilardowe z płytą MDF są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chciały by zacząć przygodę z bilardem we zaciszu własnego domu oraz nie wydawać bardzo dużej ilości pieniędzy.
Kupując stół bilardowy z płytą MDF warto zwrócić uwagę na wymiar stołu jak i na jego wagę - jeżeli waga wynosi więcej niż 110 KG możemy być spokojni o stabilność stołu podczas  gry. Ważne jest również żeby płyta była suchotrwała tzn. żeby nie nasiąkała wilgocią. Jeżeli płyta MDF nie jest suchotrwała po jakimś czasie na naszym stole bilardowym mogą się pojawić uniemożliwiające grę odkształcenia.
Warto również zwrócić uwagę na sukno którym została pokryta płyta, powinno mieć gramaturę nie mniejszą niż 160 g/m2. Kolejnymi istotnymi rzeczami są wysokość bandy oraz wysokość samego stołu. Wysokość bandy powinna wynosić od 3-4 cm - wtedy jest najbardziej optymalna. Stół powinien mierzyć więcej niż 70 cm wysokości z możliwością wypoziomowania.
Dobrze jest także żeby do stołu były dołączone podstawowe akcesoria - takie jak kije, bile, trójkąt do ustawiania bil, szczotka do czyszczenia sukna czy kredy. Jeżeli nauczymy się dobrze grać na takich podstawowych akcesoriach można wtedy zainwestować w bardziej profesjonalne.
Sam posiadam stół Vip Extra 7 FT marki spensers i jestem z niego bardzo zadowolony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz