czwartek, 1 października 2015

Rodzaje oraz budowa toalet turystycznych

W pierwszym wpisie chciałbym poruszyć temat typów oraz budowy toalet turystycznych. Zapewne jesteś osobą poszukującą najlepszego i najmniej kłopotliwego rozwiązania na kemping, pod namiot, na długą podróż samochodem czy po prostu na działkę więc orientujesz się w mniej skomplikowanych rozwiązaniach typu ‚składane’ toalety turystyczne czy nakładki na wiadra. Toalety przenośne tego typu mają zaletę – zazwyczaj kompaktowe rozmiary, składają się do wymiaru składanego krzesła, ale i sporo wad – w korzystaniu nie przypominają tych toalet z których jesteśmy nauczeni korzystać. Gdy na wyjeździe brakuje nam trochę wygody, warto było by rozważyć zakup toalety turystycznej którą łatwo przenosić, posiada spłuczkę oraz oddzielny zbiornik na nieczystości.
Toaleta turystyczna Qube XGL
Toaleta turystyczna Qube XGL
Toalety chemiczne mogą różnić się od siebie zarówno wyglądem jak i wielkością zbiorników na wodę do spłuczki czy na nieczystości. Niektóre toalety mają możliwość przymocowania do specjalnych podstawek – co znacznie ułatwia korzystanie szczególnie w wozach kempingowych czy wtedy kiedy korzystamy z toalety bardziej ‚stale’ na przykład na działce.
Toaleta turystyczna Qube XGL
Dolny zbiornik w toalecie chemicznej Qube XGL
Toaleta chemiczna Qube XGL jest podzielna na dwa główne elementy, tzn. część dolną – zbiornik na nieczystości oraz część górną spłuczkę. W skład ‚spłuczki’ wchodzi pokrywa toalety, deska toaletowa, muszla toalety, nakrętka wlewu zbiornika czystej wody, zbiornik czystej wody i pompka do spłukiwania.
Dolna część toalety składa się z rynienki opróżniającej, nakrętki na rynienkę, uszczelki wargowej na wlot nieczystości, uszczelki wentylacyjnej, przycisku odpowietrzania, uchwytu zaworu, pojemnikiem na płyny toaletowe, wskaźnika napełnienia, zbiornika na nieczystości oraz zatrzasku łączącego część górną i część dolną.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz