czwartek, 1 października 2015

Najczęstsze problemy z toaletą turystyczną i ich rozwiązania

Najczęstsze problemy i pytania dotyczą w większości kwestii, które opisałem we wcześniejszych wpisach, ale są dwa inne problemy, które czasem się zdarzają. Warto o nich wspomnieć oraz łatwo je naprawić. W przypadku korzystania z toalety turystycznej ze wskaźnikiem poziomu nieczystości czasem może się zdarzyć, że po jakimś czasie wskaźnik źle pokazuje poziom nieczystości. Należy pamiętać o budowie samego wskaźnika i w jaki sposób on pokazuje czy zbiornik jest pełny czy pusty.


Toaleta turystyczna Qube XGL
Wskaźnik zapełnienia
Mechanizm działania wskaźnika jest oparty o pływak, a jak wiadomo w zbiorniku w którym ciągle coś się osadza taki pływak może się zblokować. Żeby usunąć usterkę należy oczyścić zbiornik z brudu i upewnić się, że nic nie blokuje pływaka. Należy zwrócić uwagę na to, że jeżeli zbiornik był długo nie używany, brud może być zaschnięty. Sugeruję wtedy porządnie odmoczyć zbiornik, jeżeli trzeba nawet kilka razy.
Kolejnym problemem jest niemożność otwarcia łopatki zaworu w toalecie turystycznej. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy jedziemy naszym samochodem (być może kempingowym) przewożąc naszą toaletę w bagażniku lub w specjalnej kabinie. Po długiej drodze przez wzniesienia i doliny musimy stanąć za potrzebą, wyciągamy naszą toaletę i nagle okazuje się, że nie można otworzyć zaworu zbiornika na nieczystości. Taka sytuacja może nastąpić, kiedy w naszej toalecie wytworzy się podciśnienie, uniemożliwiające otwarcie zaworu. W celu usunięcia usterki należy zdjąć zbiornik spłuczki, odkręcić nakrętkę rynienki opróżniającej i wtedy pociągnąć za rączkę łopatki. Warto o tym wiedzieć, ponieważ odpowiednio zdesperowani możemy w pośpiechu przy ‚naprawie na szybko’ łatwo uszkodzić naszą toaletę turystyczną.
Toaleta turystyczna Qube XGL
Dół toalety turystycznej Qube XGL
Z racji wielu pytań wolałem najpierw opisać najczęściej spotykane problemy, w następnym wpisie napiszę o utylizacji toalet turystycznych :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz