czwartek, 1 października 2015

Konserwacja trampolin

Jak o niemal każdy sprzęt z którego korzystamy o trampolinę należy odpowiednio dbać. Na szczęście nie wymaga to wiele i głównie polega na utrzymaniu elementów trampoliny w czystości. Co jakiś czas zarówno drabinkę jak i elementy po których się skacze należy po prostu umyć. Należy pamiętać o nie używaniu detergentów domowego użytku - często są aktywne chemicznie i mogą osłabić materiał.
Klamra mocująca siatkę oraz zabezpieczony pianką słup trampoliny
Co jakiś czas - na przykład raz na dwa tygodnie - należy sprawdzić mocowanie elementów z którymi mamy kontakt podczas skakania czyli - batuty, nóżek, osłony sprężyn oraz siatki. Mocowanie siatki należy sprawdzić również po każdym skoku który zatrzymał się na siatce. Jeżeli chodzi o odgłosy wydawane przez trampoliny - często jest to skrzypienie, co jest normalne w przypadku tarcia metal o metal. Nie wolno również stosować wszelkiego rodzaju smarów czy olejów.
Mocowanie osłon i batuty w trampolinie fitness
Trampolina nie powinna być rozłożona podczas zimy - waga zalegającej czapy śniegu może przekroczyć nawet kilkaset kilogramów, co z łatwością może prowadzić do trwałego uszkodzenia konstrukcji trampoliny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz