środa, 14 października 2015

Ławka do ćwiczeń - Obowiązkowy element siłowni

Tworząc siłownię w zaciszu swojego domu powinniśmy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na ławkę do ćwiczeń. Ławka do ćwiczeń powinna być obowiązkowym elementem każdej domowej siłowni. W zależności od rodzaju i możliwości rozbudowy sprzęt ten może stać się najważniejszym elementem naszego miejsca do ćwiczeń. Najważniejszymi atutami ławki do ćwiczeń jest jej wielofunkcyjność dzięki czemu mamy możliwość ćwiczenia wszystkich mięśni ciała. Są to stabilne, wytrzymałe urządzenia, wiele modeli posiada możliwość składania dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Dzięki swojej budowie duża ilość modeli na rynku ma możliwość znacznego rozbudowania o dodatkowe elementy takie jak wyciąg, modlitewnik, linki do ćwiczeń, miejsce na hantle, dźwignie czy też prasy do nóg. Zaznaczyć trzeba też iż same ławki oraz dodatkowe elementy nie są urządzeniami na które trzeba wydać dużo ilość pieniędzy. Najprostsze modele możemy już kupić za niecałe 200 zł, natomiast dodatkowe elementy najczęściej nie kosztują więcej niż 150 zł.  Kompletując rozbudowany zestaw możemy zapewnić sobie za niewielkie pieniądze sprzęt który posłuży nam do wykonywania wielu rodzajów ćwiczeń.

  • Rodzaje ławek
Ławka skośna - to z reguły najprostsze rodzaje ławeczek. Są najtańsze, posiadają prosta budowę oraz najczęściej nie posiadają dodatkowego wyposażenia. Ławki skośne służą głównie do ćwiczeń mięśni brzucha, jak również stanowią bazę dla innych rodzajów ćwiczeń np. z hantlami. Większość modeli posiada regulację konta nachylenia. Zajmują mało miejsca, dodatkowo można je składać.

 Ławka skośna L8355 HMS - SportowyBazar

Ławka wielofunkcyjne/regulowane - rozwinięcie ławek skośnych. Służą w głównej mierze do ćwiczeń mięśni pleców. Posiadają regulowane oparcie, które można dostosować do preferencji użytkownika. Wiele modeli posiada możliwość zamontowania dodatkowych elementów.
 Ławka wielofunkcyjna L8301 HMS - SportowyBazar

Ławka pod sztangę - jest to najbardziej uniwersalny typ ławki. Umożliwia ćwiczenie wielu partii ciała. Dzięki dużej możliwości regulacji poziomu nachylenia jak również wysokości stojaków wykonywane ćwiczenia są o wiele bardziej urozmaicone. Niewątpliwym atutem jest możliwość dołączenia do zestawu wielu dodatkowych elementów, co uczyni z naszej ławki wszechstronne urządzenie do ćwiczeń praktycznie wszystkich partii ciała.
Ławka pod sztangę HS-1060B Hop Sport - SportowyBazar

  • Wyposażenie dodatkowe do ławek.
Modlitewnik MH-A101 - SportowyBazarModlitewnik - najbardziej rozpowszechniony element dodatkowy służący do ćwiczeń mięśni ramion. Niektóre modele posiadają uchwyty pod sztangę.

Wyciąg górny/dolny - element umożliwiający wykonywanie zaawansowanych ćwiczeń rozbudowujących nasze mięśnie pleców, barków, ramion oraz przedramion.

 Wyciąg MS-W102 - SportowyBazarPrasa do nóg - dodatek poszerzający możliwości treningu dolnych partii ciała.

Dodatkowe miejsce na hantle -  jak sama nazwa wskazuje dzięki temu dodatkowi do ławek, możemy posiadać nasze hantle blisko miejsca ćwiczeń co pozwala na wykorzystywanie ich w celu urozmaicenia treningu.


 Prasa MS-A102 - SportowyBazarLinki - podobnie jak hantle urozmaicają trening naszych rąk.

Dźwignie -  element działaniem przypominający prasy do nóg. Pozwala na skuteczne ćwiczenie mięśni nóg.  • Ważne parametry
Maksymalne obciążenie, jakość wykonania - należy zwrócić uwagę na maksymalny dopuszczony ciężar jaki można wywierać na sprzęt. Trzeba pamiętać iż nie liczy się tutaj tylko sama waga użytkownika lecz również ciężar elementów dodatkowych jak hantle. Solidna konstrukcja starczy nam na wiele lat, pamiętajmy o tym iż częstsze wykonywanie ćwiczeń naraża nasz sprzęt na szybsze zużycie.

Zajmowana przestrzeń - przed zakupem warto sprawdzić ile miejsca zajmuje sprzęt złożony i rozłożony.

Możliwości rozbudowy i regulacja - jeden z najważniejszych elementów na który należy zwrócić uwagę przed zakupem. W zależności od modelu możliwości rozbudowy naszej domowej siłowni mogą się różnić. Jeżeli zależy nam na maksymalnym rozbudowaniu warto więc zaopatrzyć się na początek w sprzęt który będzie oferował możliwość zamontowania wielu dodatkowych akcesoriów. Dzięki temu nasze urządzenie będzie mogło służyć nam do wykonywania większej ilości różnych ćwiczeń a przez to nasz trening będzie bardziej urozmaicony, oddziałując na większą ilość mięśni. Regulacja poziomu nachylenia pozwoli nam wykonywać ćwiczenia w różnych pozycjach co przełoży się na większy komfort oraz zaangażuje do ćwiczenia inne partie ciała.

Bezpieczeństwo i komfort - szerokie oparcie zapewni lepszy komfort ćwiczeń. Stabilne i regulowane siedzenie również poprawi jakość korzystania z przyrządu. Upewnijmy sie przed zakupem czy stojaki pod sztangę posiadają regulowaną wysokość i rozmiar oraz czy mają zabezpieczenie i blokadę.

Gwarancja - warto by nasze urządzenie posiadało długoletnią gwarancję. Szczególnie należy zwrócić uwagę na ten parametr gdy zamierzamy wykonywać ćwiczenia często i intensywnie. Długa gwarancja ułatwi tez proces rozwiązywania problemów z naszym sprzętem.

  • Podsumowanie
Ławka do ćwiczeń może być wspaniałym elementem zarówno domowej jak i profesjonalnej siłowni. Dzięki szerokiej gamie dodatkowych elementów, możliwości rozbudowy pozwalają na wykonywanie ćwiczeń praktycznie wszystkich mięśni ciała, zapewniając wspaniały rozwój i świetną sylwetkę. Ławki przyciągają uwagę również ze względu na cenę. W zależności od naszych funduszy na początek możemy kupić samą ławkę a następnie w miarę czasu ją rozbudowywać, przy czym dodatkowe elementy najczęściej nie są drogie.

Wybór odpowiedniej ławki pozostawiam Tobie drogi czytelniku tymczasem zapraszam na inne strony gdzie opisywać będziemy inne typy produktów, zajrzyjcie na nasz profil na Facebook'u lub Google+, a po wybór najlepszego wioślarza na naszą stronę SportowyBazar.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz