czwartek, 1 października 2015

Przygotowanie do użycia oraz użytkowanie toalet chemicznych

Jak pisałem w e wcześniejszym wpisie o budowie toalet chemicznych toaleta składa się z dwóch odłączanych części: zbiornika na wodę do spłukiwania oraz zbiornika na nieczystości. Należy szczególnie pamiętać o tym żeby przed skorzystaniem z toalety w obydwóch zbiornikach znajdowały się specjalne środki chemiczne.
Toaleta turystyczna Qube XGL
Dźwignia w toalecie chemicznej Qube MG Thetford
Dozowanie płynów należy przeliczyć według proporcji podanych przez producenta – znajdujących się na opakowaniu oraz faktycznej pojemności toalety. Jako przykład można podać dozowanie płynu Campa Rinse – na każde 15 L wody należy wlać 100 ml koncentratu, czyli na 21 litrowy zbiornik należy przeznaczyć ok. 150 ml płynu. Po wlaniu do zbiorników odpowiedniej ilości koncentratów trzeba wlać 3 litry wody do dolnego zbiornika oraz do końca napełnić zbiornik spłuczki. Uwaga! Należy pamiętać o tym żeby dolny zbiornik napełniać tylko i wyłącznie poprzez rynienkę opróżniającą – robiąc inaczej możemy łatwo uszkodzić uszczelkę wargową.
Toaleta turystyczna Qube XGL
Przykładowe płyny do użytkowania razem z toaletą chemiczną
Po prawidłowym przygotowaniu toalety, można zacząć z niej korzystać. Toalety można używać zarówno z otwartą jak i zamkniętą zasuwą – którą zamyka i otwiera się za pomocą znajdującej się z przodu płaskiej dźwigni. Po skorzystaniu z toalety należy spłukać nieczystości najlepiej kilkoma krótkimi spłukaniami za pomocą pompki znajdującej się z lewej strony. Należy pamiętać o tym, że po użyciu toalety należy zawsze zamknąć zasuwę. Uwaga! W trakcie korzystania z toalety musimy używać specjalne przeznaczonego do tego i łatwo rozkładalnego papieru.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz