poniedziałek, 5 października 2015

Powerball - trening i zabawa w jednym

Powerball jest to oparte na żyroskopie urządzenie do ćwiczeń ręki. Służy do trenowania mięśni rąk i rehabilitacji. Urządzenie to zostało wynalezione przez NASA, w celu umożliwienia wykonywania ćwiczeń w stanie nieważkości. Ponieważ w przestrzeni kosmicznej nie można wykorzystać siły grawitacji, urządzenie działa w oparciu o siłę odśrodkową. Dzięki swojej budowie trening dostosowuje się do warunków użytkownika.
 POWERBALL

Zabawa polega na wykonywaniu szybkich okrężnych ruchów ręką które powodują rozkręcanie wewnętrznego wirnika poerwablla. Rotor ten wiruje wokół własnej osi, a ta znowu obraca się prostopadle do osi rotacji. Te ruchy powodują iż możemy usłyszeć dźwięk skrobania. Im częstsze są ruchy naszego nadgarstka tym intensywniejszy staje się dźwięk. Niektóre rodzaje powerballi posiadają diody LED które wraz ze wzrostem prędkości obrotu zaczynają mocniej świecić. Innym często spotykanym dodatkiem jest elektroniczny licznik z ekranem.

 POWERBALL

Powerball jest dobrą zabawką, ale głównie urządzeniem treningowym. Doskonale wzmacnia silę przedramion, nadgarstków, palców i chwytu. Można uzyskać nawet 21 ty. obrotów na minutę, rekord świata wynosi obecnie ponad 16 tys. Przy 15 tys. obrotów na nasz nadgarstek działa siła ok. 7,8 kg. Wzmacnia siłę mięśni nadgarstka, ramienia i przedramienia oraz siłę uchwytu - bezcenny dodatek treningowy w sportach wymagających mocnego uścisku, silnych ramion, dłoni i nadgarstków takich jak: wspinaczka, tenis, bowling, golf, piłka ręczna, wioślarstwo i wiele innych. Perkusiści, gitarzyści i pianiści docenią korzyść jaką przyniesie im to proste urządzenie dodatkowo podnosząc koordynację i zręczność. Pomoże zredukować napięcie mięśni spowodowane np. długotrwałą pracą przy komputerze. A ponad wszystko Powerball to wspaniała zabawa i relaks. Niewątpliwymi atutami tego urządzenia są cena, wielkość i prostota. Powerball uzależnia "to gadżet na miarę kostki Rubika" - napisał niedawno Financial Times.

Mam nadzieję iż ten krótki tekst zaznajomił Cię z tym prostym aczkolwiek ciekawym urządzeniem. Zapraszam oczywiście na inne strony gdzie opisywać będziemy inne typy produktów, zajrzyjcie na nasz profil na Facebook'u lub Google+, a po wybór najlepszego wioślarza na naszą stronę SportowyBazar.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz