czwartek, 1 października 2015

Akcesoria do gry w bilard


Jako akcesoria do gry w bilarda można wymienić kije, lub specjalne typy kijów bilardowych, bile czy dizajnerskie ich odmiany i różne rozmiary stosowane w grach rozgrywanych na stołach bilardowych. Można też wspomnieć o różnego rodzaju dodatkach, jak np. specjalnych kijach służących do podpierania uderzeń, lampach, które mają za zadanie stworzyć klimat podczas gry i prawidłowo oświetlić stół czy innych akcesoriach.
Stół bilardowy Spensers 7FTkijach można się bardzo rozpisywać - tak naprawdę wybieramy taki jaki odpowiada naszym preferencjom. Kije do gry w bilard różnią się między sobą materiałami z których są wykonane, designem i oczywiście marką. Na przykład kije do bilarda w odmianie Pool są zazwyczaj wytwarzane techniką toczenia z dobrej jakości klonu. Oczywiście drewno to nie jest jedyny materiał z którego wykonany jest taki kij. Tutaj warto jeszcze wspomnieć o zakończeniach (odbijaku) który robiony jest z gumy, części kija służącej do odbijania (kapce) wykonywanej se skóry albo fenolu czy użyciu oplotu z nici oraz elementach plastykowych czy metalowych używanych  w rączkach i gwintach kijów.
Stół bilardowy Spensers Vip Extra 8FT
Oferta i zróżnicowanie bil jest niewiele mniejsze niż w przypadku kijów bilardowych. Kiedyś bile wykonywano między innymi z bakelitu, krystalitu a nawet w pewnym momencie historii najpopularniejsze i najbardziej cenione były te wykonane z kości słoniowej. W obecnych czasach bile wykonywane są z różnych tworzyw sztucznych oraz z żywicy fenolowej - materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Średnica i ilość bil jest różna, w zależności od rodzaju gry w amerykańskim Pool'u stosuje się bile o średnicach: 48 mm, 52.4 mm, 57.2 mm i 60.3 mm i ilości zależnej od typu gry.
Kolejnymi akcesoriami są nazywane umownie Trójkąty do ustawiania bil. Nazywane są umownie ponieważ ich kształt zależy głównie od gry w jaką gramy jak i ilości bil. W trakcie gry stosuje się także kredę, którą co jakiś czas naciera się końcówkę kija, w celu poprawy jakości uderzenia.
Można tutaj również wspomnieć o lampach bilardowych, które występują w różnych odmianach i kolorach. Stosowane po to aby dobrze oświetlić stół bilardowy. I tak naprawdę to tylko stół. Takie lampy dają zazwyczaj dają ciepłe światło oraz wiesza się je kilkadziesiąt cm nad stołem. Innymi dodatkami do gry są meble, które służą przechowywaniu akcesoriów, czy postawieniu kijów. Sugerowałbym inwestować w takie meble, które pasują nam do stołu bilardowego - cały zestaw o podobnej charakterystyce wykończenia bardzo ładnie się prezentuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz